Basti i fshehur i Murinjos është rekordi i “baba Fergurson”

Manchester United ka shënuar fitoren e radhës në Premierligë dhe heronjtë nuk ndërrohen.

Skuadra e Manchester Unitedit mposhti 2:0 Ëest Hamin në udhëtim, me golat e Juan Matas dhe Zlatan Ibrahimovicit.

Kjo ishte fitorja e gjashtë më radhë në Premierligë dhe ndeshja e 13 më radhë në të gjitha garat që Unitedi i Jose Mourinhos nuk pëson humbje.

Kjo është ecuria më e mirë e Unitedit, që nga viti 2013 kur skuadrën e drejtonte Alex Ferguson, i cili kishte shkuar në 18 ndeshje pa humbje