Mediat angleze: Guardiola, ende jo në nivelin e Fergusonit

Lavdërimet për trajnerin e Mançester Sitit janë “pa doganë”, dhe ai natyrisht i meriton. Pep Guardiola jo më kot ka fituar 11 tituj kampionnë 14 sezone si teknik profesionist, mes Barcelonës, Bajernit dhe Sitit, duke treguar aftësinë për t’u përshtatur dhe për të motivuar lojtarët vazhdimisht, vit pas viti. Edhe pse në Champions, jo gjithmonë

Vazhdoni leximin →

Fergi mund të jepte dorëheqjen në 1998 dhe Man. Junajtidi të mos kishte lavdi!

Në Premier Ligë e kishte nisur sundimin e tij, edhe pse jo plotësisht, ndërsa brenda klubit kishin nisur dyshimet dhe “gërnja”. Sër Aleks Ferguson ishte bërë personazh i shquar i futbollit anglez dhe Mançester Junajtidi ishte skuadra e ëndrrave, veçse në 1998 për pak gjithçka u shkatërrua. Presidenti Dankën Eduards mendonte se Fergusoni po i

Vazhdoni leximin →