Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

Inter Miami i Lionel Messit dhe Luis Suarezit u mund 3-1 nga klubi meksikan Monterrey në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të Concacaf-it dhe si rezultat eliminohet me shifra të përgjithshme 5-2. Rikthimi i Messit si titullar, pas një mungese prej rreth një muaji për shkak të lëndimit, nuk mjaftoi. Humbjes së ndeshjes së parë

Vazhdoni leximin →

Messi aksionet falas te Inter Miami

Lionel Messi mund të bëhet bashkëaksionet me David Beckham te Inter Miami nëse vendost të shfrytëzojë klauzolën e kontratës së nënshkruar pas largimit nga PSG. Ish-mesfushori britanik, ndër të tjera i ofroi edhe këtë mundësi për të evituar që argjentinasi të transferohej në Arabi dhe mundësia që Messi të bëhet bashkëpronar te klubi nga Florida,

Vazhdoni leximin →

Ronaldo apo Messi? Ja çfarë thonë shifrat

Ata nuk luajnë më në Evropë, por nuk duam të ndihemi të lodhur duke krahasuar shifrat e dy fenomeneve që dominuan lojën. CR7 shënoi tripletën e tij të 65-të në Arabi, ndërsa Messi ka mbetur në 57. Leo, megjithatë, krenohet me më shumë gola. Njëri fitoi më shumë kampionate dhe tjetri më shumë Champions League,

Vazhdoni leximin →

Messi shtyn lamtumirën

Messi po mendon të pensionohet? “E di që do ta ndiej, do ta kuptoj kur të mos jem më në gjendje të ndihmoj shokët e mi në fushë. Jam shumë autokritik, e di kur jam mirë, kur jam keq, kur luaj mirë dhe kur luaj keq. Nëse bëj mirë, do të përpiqem të vazhdoj sepse

Vazhdoni leximin →

Neymar synon të luajë me Messin

Neymar vazhdon të dërgojë sinjale për t’u larguar nga Arabia Saudite. Asi brazilian, i mbuluar me ar nga Al Hilal, foli për mikrofonat e ESPN. I pyetur për një ribashkim të mundshëm me Lionel Messin, “O Ney” u përgjigj:  “Leo është një person i mrekullueshëm. Shpresoj që ai të jetë i lumtur (te Inter Miami).

Vazhdoni leximin →

Lionel Messi shpëton Inter Miamin nga humbja

Interi Miami nuk ka shkuar më shume se një barazim 1-1 ndaj Los Angeles Galaxy, në takimin e vlefshëm për kampionatin. Në Dignity Health Sports Park (Carson, CA), vendasit patën shansin e artë për të kaluar në epërsi me Riqui Puig, por futbollisti spanjoll gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Gjithsesi, Los Angeles kaloi

Vazhdoni leximin →

Magjia e Mesit, i driblon të gjithë

Gjurmët e talentit të Leo Messi-t tashmë shihet qartë, që në hapjen zyrtare të MLS-së 2024. Sulmuesi argjentinas, pavarësisht se nuk shënoi, ishte protagonisti i madh i ndeshjes mes Inter Miami dhe Real Salt Lake, ndeshje që përfundoi 2-0 për formacionin e “Pleshtit”. Aleati i spektaklit është ish-bashkëlojtari i tij i Barcelonës, Luis Suarez. Argjentinasi, në

Vazhdoni leximin →