Mertezaker në një rol të ri dhe të habitshëm tek Arsenali, lojtar dhe drejtor!

Anglia është e famshme për rolin e dyfishtë lojtar-trajner, edhe pse prej kohësh nuk shihet në Premier Ligë (i fundit ndoshta ishte Xhanluka Viali tek Çelsi). Pikërisht kampionati anglez do të ketë një risi tjetër, tashmë që lojtar-trajner po arkivohet plotësisht. Per Mertezaker, gjigandi gjerman i Arsenalit, do të vazhdojë të jetë futbollist i skuadrës

Vazhdoni leximin →