Hamiltoni nuk dëshiron ta fitojë titullin në gjyq!

Mercedesi do ta tërheqë kërkesën për apel ndaj fitores së Maks Verstapenit të Red Bullit në kampionatin botëror në Formula 1. Lajmi jepet fillimisht në mediat angleze të cilat theksojnë se skuadra gjermane me bazë në Angli do ta bëjë këtë gjë pas kërkesës së Ljuis Hamiltonit. Shtatë herë kampioni i botës mësohet të ketë

Vazhdoni leximin →

F1, Hamilton i vërsulet skuadrës pas garës së Turqisë!

“Përse e bëtë të gjithë këtë”. Kështu shpërtheu kampioni i botës pas thirrjes që i bënë nga Mercedesi për të ndërruar gomat kur kishin mbetur edhe pak xhiro deri në përfundim të Çmimit të Madh të Turqisë në Stamboll. Ljuis Hamiltoni ishte në vendin e tretë pas Maks Verstapenit dhe deri në atë kohë humbiste

Vazhdoni leximin →

Mercedesi tallet me Red Bullin: Makina jonë të bën me krahë!

Zakonisht “gallata” të tilla bëhen nga tifozët, por këtë herë rrjetet sociale i bëri “viralë” një skuadër kaq serioze sa Mercedes Benci. Kampionët në fuqi të Formula 1, madje fitues të 7 titujve të fundit, ishin euforikë pasi Ljuis Hamilton përballoi sfidën e Maks Verstapenit në Çmimin e Madh të Bahreinit duke fituar garën e

Vazhdoni leximin →