Benjamin Mendy padit Man City-n

Mbrojtësi francez Benjamin Mendy ka nisur një padi në drejtim të Manchester Cityt për shkak të pagave të papaguara. Mendy ka paraqitur një ankesë në Gjykatwn e Punësimit për shkak të moskryerjes së detyrimeve nga “Qytetarët”. Francezi u lirua nga akuzat individuale për përdhunim dhe tentativë përdhunimi në fillim të këtij viti. Një juri e

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në futboll, Messi mesazh solidariteti

Rastet e para të pozitivitetit me coronavirus të futbollistëve të skuadrave të kampionateve kryesore në Evropë e jo vetëm, bënë që të pezullohen Champions e Europa League dhe kampionatet kryesore të kontinentit, ndërkohë që ka pasur anulime dhe shtyrje të evenimenteve të tjera sportive. Ndërkaq mesazhet e solidaritetit nga emrat më të njohur nuk kanë

Vazhdoni leximin →

Mendy Demtohet rendë; Guardiola kërkon përforcime

Dëmtimi i Benjamin Mendy është shumë i rëndë. Sipas asaj që publikohet në median britanike, mbrojtësi i Manchester City ka një këputje të ligamenteve në gjurin e djathtë dhe rrezikon që të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 9 muaj. një situatë kjo qe i ka hapur jo pak probleme Guardiolës. Trajneri katalanas do të

Vazhdoni leximin →