Kukësi nis të bëjë llogaritë

Në Kukës është lënë pas humbja me Partizanin në Kupë dhe tani janë të përqendruar maksimalisht te kampionati. Synimi kryesor i klubit është të sigurojë mbijetesën, ndaj edhe një eliminim i mundshëm në kupë përballë të kuqve nuk konsiderohet dramë nëse do të ndodhë, për më tepër në gjendjen që janë blutë. Në kampionat kjo

Vazhdoni leximin →

Vllaznia si qyteti që mbytet nga uji, por ka thatësirë, 3 trajnerë shkodranë në Superligë, por ekipi rrezikon!

Nuk dihet saktë nëse ka ndodhur më parë diçka e tillë. Nga 10 trajnerë të kampionatit shqiptar, tre janë shkodranë, gjë që flet vetë për shkollën e futbollit të këtij qyteti, edhe pse Vllaznia është me një këmbë jashtë Superligës. Armando Cungu i Laçit dhe Edi Martini i Teutës cilësohen padyshim të suksesshëm, me ekipet

Vazhdoni leximin →

Festë për Rashicën e Pizarron, tjetër mrekulli e Verderit!

Nja 24 vjet më parë, tifozët bardheblu të kryeqytetit të Shqipërisë nisën të thërrisnin, “Partizon, Partizon, Tirona është kampion”! Nuk kishin faj sepse Partizani i Sulejman Starovës mundi 1-0 Teutën, ndërsa tiranasit e Sulejman Memës fituan titullin pas fitores 4-1 në Qytetin e Nxënësve ndaj Albpetrolit. Një gjë e tillë po ndodh në Gjermani, veçse jo

Vazhdoni leximin →

Tirana lë Lacin jashtë Evrope, por ende nuk e ka siguruar qëndrimin në Superiore, fiton edhe Kastrioti

Tirana mori 3 pikë shumë të cmuara përsa i përket objektivit të mbijetesës që ende nuk e ka siguruar matematikisht. skuadra e drejtuar nga Ardian Mema i dha një leksion të mirë Lacit teksa e mundi me rezultatin 3-1 me kurbinasit që mbetën përfundimisht jashtë zonës evropiane. Ishte një sfidë që regjistroi edhe 3 penallti

Vazhdoni leximin →