Akuza Modriçit për miliona, dhe vëllezërit Mamiç në burg, ç’ndodh në “fabrikën” e futbollit, Dinamo Zagreb?!

Nga Jugosllavia e dikurshme, klubi më i njohur mbetet Crvena Zvezda që fitoi Championsin, por pas 1991-it, “kreun e vendit” e ka zënë Dinamo e Zagrebit. Kroatët krijuan klubin më të aftë ballkanas për krijimin dhe grumbullimin e talenteve dhe për transferimin e tyre jashtë, duke “thithur” dhjetëra milionë euro, diçka që nuk e bëri

Vazhdoni leximin →

Atentat me plumba Mamiçit, bosit të plotfuqishëm të Dinamos së Zagrebit

Atentat në Kroaci ndaj ish-presidentit të Dinamos së Zagrebit, Zdravko Mamiç. Biznesmeni u sulmua me armë zjarri në qytetin e tij të lindjes, Tomislavgrad në Bosnjë-Hercegovinë, dhe sipas njoftimeve të mediave mori plumba në këmbë, dhe u dërgua menjëherë në spital. Nuk dihen autorët dhe shkaqet e këtij sulmi, por dihet se Mamiç është sulmuar

Vazhdoni leximin →