Kasemiro po kërkon Makelen tek Reali i Zidanes

Kasemiro ka lavdëruar dy bashkëlojtarët e tij, Luka Modric dhe Toni Kroos. Mesfushori brazilian, Casemiro ka thënë se ka pak kualitete si Claude Makelele, por është më fat se ka dy bashkëlojtarë si Toni Kroos dhe Luka Modric. Madje ai tha se këta dy lojtarë gati kanë nivelin që kishte tashmë trajneri i Real Madridit,

Vazhdoni leximin →