“Heretikët” nuk janë pa “atdhe”, një gjykatë në Madrid i vendos në mbrojtje!

E përditshmja katalanase, “El Mundo Deportivo” njofton se në kryeqytetin e Spanjës ka një vendim juridik në favor të 12 klubeve që po krijojnë Superligën Europiane. Një Gjykatë ka shpallur këtë vendim për të ndaluar UEFA-n, FIFA-n dhe çdo institucion tjetër sportiv që të ndërmarrë sanksione ndaj “rebelëve”. Kjo që informon gazeta katalanase pritet që

Vazhdoni leximin →

Ku ishe Godin, mbrojtësi që kalon dhe sulmuesit nga paga!

Mbrojtësi uruguaian me përvojë, Diego Godin, është tani edhe zyrtarisht pjesëtar i klubit milanez të Interit. Kapiteni i deritanishëm  Atletikos së Madridit erdhi në “Xhuzepe Meaca” të Milanos pa pagesë, pasi kontrata e tij me klubin madridas tanimë ka skaduar. Godini nënshkroi me Interin një kontratë trevjeçare dhe, sipas medias italiane, paga vjetore e këtij

Vazhdoni leximin →