Jo krenari e madhe për Lushnjen, por Partizani është rikthyer me Starovën!

Kundërshtari ishte betuar për ta ndalur dhe terreni ishte i keq. Asgjë nuk e ndali, sidoqoftë, Partizanin për të vazhduar kthesën në Superligën shqiptare dhe për të synuar të paktën Europën. Në stadiumin “Roza Haxhiu” të Lushnjes, kryeqytetasit triumfuan 3-0, përkundër reshjeve të shiut dhe nevojë për pikë të vendasve që janë kandidatët e parë

Vazhdoni leximin →

Panik te Bylisi, aksidentohet autobuzi i skuadrës

Skuadra e Bylisit nuk ka mundur të mbërrijë dot në Lushnjë, për ndeshje e rradhës,, që sipas kalendarit ishte programuar për tu zhvilluar sot në stadiumin “Roza Haxhiu” dhe shkak është bërë një aksident ku është përfshirë autobuzi që transportonte skuadrën. Autobuzi i ekipit ballshiot ka goditur një mjet tjetër, por për fat të mirë

Vazhdoni leximin →