Dënime të gjata dhe shpërngulje masive, ja si filloi Superiorja në javën e tetë…

Futbolli filloi më në fund zyrtarisht nën entiziazmin e përfundimit të një pritje të gjatë, ndërkohë që starti ishte tipik shqipëtar. Pas përfundimit të bojkotit, duket se edhe solidariteti  grevistëve me ideatorët e FSHF-së mori fund. Komisioni i Disiplinës u mblodh për të dhënë 18 javë dënime për futbollistë të veçantë, kryesisht për incidente të

Vazhdoni leximin →

Vllaznia, fitore-oksigjen ndaj Lushnjes, por tragjedia e vjetshme mund të përsëritet!

Vllaznia e fitoi ndeshjen e prapambetur në Superligën shqiptare ndaj Lushnjes, të luajtur në stadiumin e saj, “Loro Boriçi”. Skuadra shkodrane mori tri pikë shumë të vlefshme pas suksesit 2-1, duke iu shkëputur disi vendit të fundit, por duke mbetur sërish shumë e rrezikuar për të rënë në Kategorinë e Parë. Shkodranët kaluan shpejt në

Vazhdoni leximin →