Barça pa Mesin po krahasohet me Realin pa Kristianon!

Ndoshta ndikimi nuk ka qenë i njëjtë, pasi argjentinasi duket se ka qenë një “Perëndi” në “Kamp Nou”, por gjithsesi pasojat u ndjenë atëherë, dhe po ndihen edhe tani. Barcelona pa Lionel Mesin po ngjan me Realin e Madridit pa Kristiano Ronaldon, dhe shkarkimi i Ronald Kumanit përngjan shumë me atë të Hulen Lopetegit në

Vazhdoni leximin →

Lopetegi ka besim tek Sevilja, por Okampos është në dyshim!

Duhej të ishte një betejë argjentinase, në duelin e madh Inter-Sevilja, por njëri prej tyre nuk dihet nëse luan. Lukas Okampos, njëri nga futbollistët më të rëndësishëm të spanjollëve këtë sezon, ka një dëmtim dhe trajneri Lopetegi nuk dha siguri. “Për Okamposin do të vendos pas stërvitjes së fundit”, – tha ai në konferencën për

Vazhdoni leximin →

Ndershmëria e Karvahalit, madrileni lavdëron të shkarkuarin!

Nuk është se i mungon përvoja me trajnerët. Dani Karvahal ka punuar me disa prej tyre, ndërsa me vlerësimin e bërë së fundmi, tregoi se nuk ka asnjë grimë konformizmi. Mbrojtësi i Realit lavdëroi fort Hulen Lopetegin, teknikun e shkarkuar pak ditë më parë nga presidenti Florentino Perez, madje duke i bërë një kompliment sipëror.

Vazhdoni leximin →

Ky nuk është më Reali, por jo të gjitha fajet i ka Lopetegi

Mbas humbjes shkatërrimtare 5-1 nga Barcelona, ishte e qartë se trajnerin e Realit të Madridit, Hulen Lopetegi, e “mori lumi”, por, sidoqoftë, fjalët e një prej futbollistëve më të mirë të Realit, Isko, që doli në mbrojtje të Lopetegit, marrin një peshë të re, sepse klubi “mbretëror” nuk humbi në “Kamp Nou” vetëm për shkak

Vazhdoni leximin →