Interi arrin akordin me Lautaron

Lautaro Martinez dhe Interi duket se kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës. Kapiteni argjentinas kërkonte 10 milionë euro, ndërsa klubi ofronte 8 milionë euro dhe bonuse. Megjithatë duket se rruga e mesme është idealja për palët dhe kjo do të thotë se Lautaro Martinez do të firmosë shumë shpejt kontratën e re

Vazhdoni leximin →

Lautaro: Në Brazil, gjithmonë e njëjta histori

Në fushë në pjesën e dytë, Lautaro Martinez u prek thellë nga ajo që ndodhi para Brazil-Argjentinë, me tifozët e Albiceleste të rrahur nga policia braziliane me shumë tifozë të lënduar. Zikaltëri, i cili më pas u kënaq me festimet për fitoren 1-0, ka komentuar edhe incidentin në rrjetet sociale. “Është turp çdo gjë që

Vazhdoni leximin →

Ja 15 futbollistët që kushtojnë më shumë

Dikur Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo zinin vendet e para edhe për kartonin e tyre, më pas doli Neymar apo Hazard, por asnjëri prej tyre nuk është më tek ata që kushtojnë më shumë në botë. Mosha bën të vetën dhe kohët ndryshojnë .Zbulohet renditja e futbollistëve me vlerën më të lartë në treg. Ja

Vazhdoni leximin →

Lautaro, rekordmeni europian i Interit

Lautaro Martinez është njeriu i momentit këtë sezon te Interi falë golave të tij.Sulmuesi argjentinas ka marrë shiritin e kapitenit dhe është bërë i pandalshëm për skuadrën zikaltër, duke shënuar thuajse në çdo ndeshje.Pas 11 ndeshjeve mes Serie A dhe Ligës së Kampionëve, ylli argjentinas ka 12 gola dhe dy asistime duke shfaqur formë të

Vazhdoni leximin →

Lautaro kundër rrymës, nuk i intereson Arabia Saudite

Agjenti i Lautaro Martinez, Alejandro Camana, ka thënë dhe njëherë tjetër për mediet italiane se qëllimi i sulmuesit argjentinas është që të rinovojë me Interin. Camana theksoi se Martinez nuk do t’ja dijë, jo vetëm për ofertat nga Arabia Saudite, por për asnjë ofertë tjetër, pasi është duke menduar vetëm për “zikaltërit”. “Arabia është një

Vazhdoni leximin →