Mediat italiane ngelin në klasë Berishën dhe Gjimshitin

Pas ndeshjes që Kombëtarja jonë humbi me rezultatin 3-0 kundër Izraelit mbrëmë në “Elbasan Arena”, mediat italiane kanë përzgjedhur lojtarët më të mirë dhe ata që u paraqitën dobët në fushë. Rezultati nuk lë vend për diskutime, ndaj ata që dështuan, natyrshëm vijnë nga radhët e kuqezinjve.   Sipas ueb-faqes italiane “Tuttomercatoweb.com”, Berat Gjimshiti, Etrit

Vazhdoni leximin →

Granit Xhaka, kujdes me ato që bën në fushë!

Arsen Venger ka kërkuar nga Granit Xhaka që të kontrollojë emocionet në derbin londinez kundër Tottenhamit. Pas tre ndeshjeve mungesë prej pezullimitt, Xhaka pritet të luajë në derbin e Londrës veriore, por Venger ka thënë se është i shqetësuar me disiplinën e mesfushorit shqiptar, i cili ka marrë tre kartonë të verdhë e dy të

Vazhdoni leximin →