Granit Xhaka, kujdes me ato që bën në fushë!

Arsen Venger ka kërkuar nga Granit Xhaka që të kontrollojë emocionet në derbin londinez kundër Tottenhamit. Pas tre ndeshjeve mungesë prej pezullimitt, Xhaka pritet të luajë në derbin e Londrës veriore, por Venger ka thënë se është i shqetësuar me disiplinën e mesfushorit shqiptar, i cili ka marrë tre kartonë të verdhë e dy të kuq në 13 ndeshjet e para me Arsenalin.

“Jam pak i shqetësuar, sepse disiplina është e rëndësishme”, ka thënë Venger.

“Ne duam të jemi te plote me gjitha situatat që përballemi. Në një derbi është e rëndësishme të kontrolloni veprimet dhe të keni disiplinë të fortë, sepse është pjesë e efektit në këto lloj ndeshje”.

“Ai zakonisht është i qetë dhe i matur. Nganjëherë ka veprime impulsive. Ai e di këtë. Duhet të punojë që të kontrollojë veprimet e veta në lojë”