Ivana Knoll, modelja kroate që po “ndez” Katarin!

Një nga momentet e saj më të lumtura ishte katër vjet më parë. Kroacia arriti finalen e Kupës së Botës në Rusi në 2018 dhe në stadiumin “Luzhniki” të Moskës nuk mund të mungonte Ivana Knoll, modelja e njohur nga vendi ballkanas. Ajo ia kaloi shumë bukur në atë turne dhe në shëtitjet në Sheshin

Vazhdoni leximin →

Huliganët nuk dinin asnjë emër futbollisti të Partizanit apo Crvena Zvezdës?

Kur u pyetën që të përmendnin, të pakën, emrin e ndonjë futbollisti të Partizanit ose të Crvena Zvezdës së Beogradit, huliganët profesionistë kroatë që shkaktuan trazirat e përgjakshme në ndeshjen derbi të fundit në “Humska” të Beogradit mes dy ekipeve të lartpërmendur, thanë se nuk dinin asnjë! Por, atëherë, përse kishin ardhur në stadium? Vetëm

Vazhdoni leximin →

Kroacia në krye të “hit parade” të tifozeve seksi

Gara e tifozeve bukuroshe në shkallët e stadiumeve tashmë është kthyer në “hit parade” dhe në fund, ajo që ka mahnitur është një tifoze kroate, pamja e të cilës të lë vërtetë pa fjalë. Kjo vajzë kroate i ka kaluar limitet e bukurisë, duke lënë pas të gjitha tifozet që janë parë të fundi në

Vazhdoni leximin →