Argjentina nuk ka lavdi as me Mesin, tifozët pa shpresë në Kupën e Amerikës!

Ky ekip është specialist për të zhgënjyer. Prej të paktën 20 vjetësh, Argjentina nuk humb rast për të torturuar tifozët, dhe sidomos gjatë epokës së Lionel Mesit, paradoksalisht trofetë kanë munguar. Barazimi 1-1 me Kilin në debutimin e argjentinasve në Kupën e Amerikës ishte një tjetër tregues sesa pak e besueshme është skuadra e trajnerit

Vazhdoni leximin →

Hipoteza e re, Spalletti në garë për pankinën e Kilit

Luciano Spalletti mund të kthehet shumë shpejt në rolin e trajnerit. Nga Amerika Latine vijnë disa lajme që e shohin atë në garë për postin e trajnerit të Kombëtares kiliane të futbollit. Sipas këtyre zërave tekniku toskan u ka dhënë lejen agjentëve të tij për të biseduar me Federatën Kiliane edhe pse pengesat nuk mungojnë.

Vazhdoni leximin →

Inter, Sanchez lë përpara kohe stërvitjen me Kilin, gjendja për t’u vlerësuar

Alexis Sanchez shqetëson sërish Interin. Sulmuesi ndërpreu stërvitjen me përfaqësuesen kiliane dhe sipas medias amerikanolatine, gjendja fizike e tij nuk është shumë e rëndë dhe për momentin duket se Sanchez do të zbresë në fushën e lojës në ndeshjen ndaj Perusë për kualifikueset e Botërorit 2022, por është nën vëzhgim Por pavarësisht kësaj, Interi duke

Vazhdoni leximin →

Sancez si Ibrahimovic; I shkatërrohet statuja në Kili

Aleksis Sancez e pëson si Zlatan Ibrahimovic. Disa keqbërës  dëmtuan statujën e sulmuesit të Interiut  në qytetin e lindjes së lojtarit, Takopija  që ishte përuruar në vitin 2017. Është pak a shumë e njëjta gjë që I ndodhi edhe sulmuesit të Milanit me statujën në Malmo, por në rastin e Sancez nuk bëhej fjalë për

Vazhdoni leximin →