Një protestë e heshtur ia vlen për 6 500 jetë të shuara në Kupën e Botës në Katar!

E përditshmja britanike “Gardian” (The Gardian) pati muajin e kaluar një shkrim investigativ ku informohej se rreth 6 500 njerëz kanë humbur jetën në Katar, që nga koha kur vendit iu akordua Kupa e Botës, ndërsa punonin në ndërtimin e stadiumeve dhe infrastrukturës. Në vazhdën e këtyre informacioneve, kombëtarja e Norvegjisë u bë e para

Vazhdoni leximin →