Kasemiro-Fred-Antoni, brazilianët vallëzuan në “Old Traford” si në Plazhin e Kopakabanës!

Ishte mbrëmja e tyre, ndonëse kundërshtari nuk ishte aspak i frikshëm. Gjithsesi, kur luan në Kupën e Anglisë nuk ka kurrë ndeshje të lehta dhe Redingu mund të kishte qenë “varrmihës” i Mançester Junajtidit nëse nuk do të kishte qenë për tre brazilianët Kasemiro shënoi 2 gola, Fred realizoi një tjetër ndërsa sulmuesi Antoni (mjaft

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Mançester Junajtidit mrekullohen nga Kasemiro!

E habitshme që ky futbollist pranoi të largohej nga një “makineri fituese” si Reali i Madridit dhe të bashkohej me një ekip “humbës” si Mançester Junajtidi. Gjithsesi, Kasemiro me gjasë mund të ketë bërë zgjedhjen e duhur, dhe tifozët e “djajve të kuq”, po e lavdërojnë tej mase. Pas fitores 3-0 ndaj Notingem Forestit, rrjetet

Vazhdoni leximin →