Bayern Mynih mund të hyjë në karantinë si skuadër

Një lajm ka filluar të qarkullijë në Gjermani, por që duhet konfirmuar. Sipas ‘Sportschau’ pas pozitivitetit të Pavard, të gjithë te Bayerni I Mynihuit mund të hyjnë në karantinë. Departamenti i Shëndetësisë së Mynihut po studion për masat e mundshme për të gjithë skuadrën e Flick. Këtë të premte u publikua edhe komunikata e fundit

Vazhdoni leximin →

Dresdeni karantinohet 2 javë, si mund të luhen Bundesligat?!

Futbolli gjerman ishte kthyer në objektin e lakmisë dhe admirimit të gjithë Europës, por ndoshta këto ndjenja mund të kenë qenë të parakohshme. Edhe në vendin më të organizuar në Europë (nga të mëdhenjtë), ka “plasaritje” dhe të papritura, siç ndodhi tek Dinamo e Dresdenit ku dolën 2 pjesëtarë pozitivë me koronavirus. Sipas propozimit të

Vazhdoni leximin →