Redi Jupi, një ikje ndryshe nga stoli kuqezi, bile me akuzë të fortë!

Nëse do të bëhej ndonjë studim për trajnerët e shkarkuar në futboll,  sidomos për gjëndjen shpirtërore pas largimit nga stoli,  trajnerët tanë  mund të përkufizoheshin “më të lumturit”.  Ikin me fjalë të bukura, madje aq të ëmbëla për presidentët, sa lind një pyetje tinzare: janë më të lumtur kur emërohen, apo kur shkarkohen?  Dikush largohet

Vazhdoni leximin →

Një Mërgim që mërgon nga Shqipëria tek ..Kosova

Edhe një futbollist ka vendosur të braktisë Shqipërinë për Kosovën. Bëhet fjalë për Mërgim Vojvodën, i cili tashmë ka marrë vendimin zyrtar për t’u bashkuar me skuadrën e drejtuar nga Albert Bunjaku. 21-vjeçari luan me ekipin Royal Mouscron në Belgjikë dhe ka shkëlqyer me paraqitjet e tij. Ai ka patur një përplasje me ish-trajnerin e Shpresave kuqezi, Redi Jupi

Vazhdoni leximin →

O president, ma jep mua Shpresën!

“Nëse do të më caktoje mua trajner të Shpresave, do të isha një ushtar i verbër i perandorisë. Të betohem, o president, se edhe sikur golat e gjithë botës të mblidhen tek porta e Shpresës, prapëseprapë, do të jem i përulur dhe i lumtur që do ju shërbej juve”.  Një ditë të bukur,ndofta një muaj

Vazhdoni leximin →

Përse kjo “lojë sulmuese” ndaj Hafizit? Përse-të e javës

-Përse trajneri i Kombëtares, De Biazi është hedhur në sulm kundër ish-trajnerit, Hafizi dhe ish-  ndihmësit të tij, Lala? -Sepse italiani u lodh duke qëndruar në mbrojtje kur luan në fushë, të paktën të praktikoj sulmin nëpër media… – Përse presidenti Duka paska bërë ironi se ..është akoma pa gjumë, ngaqë ish-trajneri i Shpresave, Redi

Vazhdoni leximin →