Rosi shijon pushimet, kurse Jamaha mendon ta largojë

Ndërsa Valentino Rosi po shijon pushimet me të fejuarën e tij Franceska Sofia Novelo tani që kampionati i MotoGP është ndërprerë, te Jamaha kanë ngritur pikëpyetje për të ardhmen e tij. Duikush po mendon ta zëvendësojë, ndërkohë që dikush tjetër sic është babai i pilotit e sheh ende një fitues Doktorin. Por në këtë pikë

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Jamaha dhe Rosi, bashke deri ne 2020.

Tani eshte zyrtare, Rosi do te jete pjese e Jamahes ne Boterorin e MotoGP edhe per dy vjet te tjere. Piloti italian dhe skuderia japoneze rinovuan kontraten mes tyre deri ne vitin 2020 qe do te thote se Rosi do te garoje deri ne moshen 41 vjeçare. Lajmi eshte bere i ditur nga vete skuderia

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Rosi mbetet ende pjesë e Jamahës

Jamaha do të ketë shërbimin e Valentino Rosit edjhe për vitin 2019. lajmi nuk është zyrtarizuar ende, por menaxheri i skuderisë Lin Xhervis e la të kuptohet se kjo do të ndodhë shumë shpejt në një intervistë për motogp.com ‘Nuk është ende zyrtare, por mund të them se Rossi do të qëndrojë me ne edhe

Vazhdoni leximin →

Moto GP, Rosi: Nuk dorëzohem, por Jamaha nuk po më ndihmon!

Një kampion i madh nuk mund të rrijë kurrë me gojën mbyllur dhe madje, edhe të kritikojë skuadrën. Ndodh sidomos në sportet individuale dhe nga ky rregull nuk bën përjashtim Valentino Rosi, kampioni i madh i motoçiklizmit. Italiani, 9 herë kampion i botës, u shpreh i pakënaqur me markën e madhe japoneze të motorëve, Jamahën,

Vazhdoni leximin →