Ivana Knoll, modelja kroate që po “ndez” Katarin!

Një nga momentet e saj më të lumtura ishte katër vjet më parë. Kroacia arriti finalen e Kupës së Botës në Rusi në 2018 dhe në stadiumin “Luzhniki” të Moskës nuk mund të mungonte Ivana Knoll, modelja e njohur nga vendi ballkanas. Ajo ia kaloi shumë bukur në atë turne dhe në shëtitjet në Sheshin

Vazhdoni leximin →

Ivana, basketbollistja e bukur ballkanase “ndez” NBA-në

Legjenda Ervin Mexhik Xhonson shkruajti në rrjetet sociale për të: “Mirëse vjen në klub Ivana!” Fjala është për basketbollisten e re serbe, Ivana Raca, e cila u përzgjodh në NBA-në e femrave (WNBA) dhe do të luajë për Los Anxhelos Sparksët, ekipin e qytetit ku janë edhe Lejkërsat. Vajza 21-vjeçare ka lindur në të vërtetë

Vazhdoni leximin →

Ivana Shpanoviç, brenda natës, u bë me famë botërore!

Ivana Shpanoviç është një nga sportistet më aktuale në opinionin publik sportiv, mbas situatës së pakëndshme, në të cilën ajo u ndodh në kampionatin botëror të atletikës që sapo përfundoi në Londër. Ajo konsiderohej si një nga favoritet kryesore për titullin e kampiones në garën e kërcimit së gjati për femra në Londër, por arriti

Vazhdoni leximin →

Futbollistët të pangopur, edhe Modriç nën hetim për evazion

Luka Modriç është vënë në shënjestrën e hetimeve të organeve tatimore spanjolle. Sipas asaj që publikon e përditshmja “El Mundo”, mesfushori kroat ka kryer evazion fiskal, duke transferuar në një kompani me seli në Luksemburg, të ardhurat e përfituara nga të drejtat e imazhit, gjatë periudhës 2012-2014. Gjithnjë sipas të përditshmes katalanase, Modriç e krijoi

Vazhdoni leximin →