Do të jetë sukses a zhgënjim italiani i Leisterit dhe Juves, I njohur nga Sormani?!

Erdhi nga Italia, dhe atje ka disa njohje. Adolfo Sormani synon të zëvendësojë Jasir Asanin, tashmë të larguar drejt Suedisë, dhe e ka një ide. Me kampionët e Shqipërisë, që stërviten në Antalia, është bashkuar një italian 25-vjeçar, të quajtur Davide Lorenco. Shtatlartë, 1.89 metra me rol lojtar krahu, ai njihet nga trajneri i Partizanit,

Vazhdoni leximin →

Fjalë prekëse të De Biazit, po e vërteta është fusha!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ndjehet si shqiptar dhe krenar që drejton Shqipërinë. Ai këtë e tha në konferencën për media ku edhe zbuloi listën e lojtarëve të ftuar për Italinë e ndeshjen miqësore me Bosnjën. Deklarata e De Biasit është përhapur me shpejtësi në mediat italiane, të cilat përcollën me vëmendje bashkëkombësin

Vazhdoni leximin →