Incident me ekipin turk, bllokohet në aeroport, polemika dhe për një furçë ‘mikrofon’

Futbollistët e përfaqësueses turke u bënë protagonistë të një ngjarjeje që mund të shkaktojë incident diplomatik. Ata u mbajtën për disa orë në aeroportin e Rejkjavikut në Islandë nga autoritetet duke iu nënshtruar kontrolleve të pasaportave, ndërkohë që iu hapën edhe bagazhet për arsye sigurie. Por historitë nuk mbyllen këtu. Delegacioni i skuadrës turke u

Vazhdoni leximin →

Maradona: Mos i bini në qafë Mesit për barazimin me Islandën

Legjenda argjentinase e futbollit, Diego Armando Maradona, deklaroi se për barazimin 1-1 të Argjeninës me Islandën nuk duhet të fajësohet Mesi që, sikurse dihet, nuk realizoi penalltinë që iu dha ekipit argjentinas. “Për mua, lojtarët nuk kanë asnjë faj. Unë nuk kam asnjë pretendim ndaj tyre. Përkundrazi, ata u përpoqën me ngulm dhe luajtën, por,

Vazhdoni leximin →