Goretzka: Nagelsmann më zhgënjeu

Në ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Francës dhe Holandës, në kombëtaren e Gjermanisë bëri shumë përshtypje rikthimi i Toni Kroos. Por, një tjetër lajm i bujshëm në listën e trajnerit Julian Nagelsmann ishte lënia jashtë grumbullimi e Leon Goretzkas. Lojtari i Bayern Munich e pranon në një intervistë të fundit se u zhgënjye nga

Vazhdoni leximin →

Bayerni humbet titullarin e mesfushës

Bayern Munchen fitoi 1-3 në Mainz, fushë ku kishte humbur tri takimet e fundit në Bundesliga. Sukses i rëndësishëm për kampionët në fuqi të Gjermanisë, por trajnerin Tuchel e shqetëson Leon Goretzka. Mesfushori bavarez, një nga autorët e golave të fitores, theu gishtin në sfidën e së shtunës, dëmtim nga i cili do të qëndrojë disa

Vazhdoni leximin →