Tirana me 7 shpirtra që e dinim se do të dorëzohej !

I mundi të gjithë “kasandrat” Tirana në Derbin e fundit, madje tregoi se ka shtatë shpirta dhe nuk dorëzohet edhe kur e pushtojnë mungesat. Ky ishte rasti fatlum i Partizanit, për të mposhtur rivalin historik, por bardheblutë dëshmuan se janë të parët në kampionat edhe për forcë karakteri. Cili ekip tjetër në këto rrethana nuk

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm palestër dhe boksim, Xhoshua merr një këshillë!

Kampioni i botës në boksin profesionist për peshat e rënda, Entoni Xhoshua, ka marrë një këshillë ndërsa ka hyrë në javën e fundit përpara sfidës me sfidantin Aleksandr Povetkin. Boksieri rus nuk jepet favorit, ndonëse gjithçka mund të ndodhë në “Uembli”, por Xhoshua ka nisur ta ulë pak ritmin. “Ti duhet të flesh dhe të

Vazhdoni leximin →

Serhio Ramos zbulon të fshehtat para çdo ndeshjeje

Serhio Ramos e trashëgoi, me plot të drejtë, shiritin e kapitenit të ekipit nga miku i tij më i mirë, Iker Kasijas, dhe, me të vërtetë, ky lojtar gëzon një respekt të madh në dhomën e zhveshjes së Realit të Madridit. Megjithëse është një lider i vërtetë i ekipit të tij, mbrojtësi i “mbretërorëve” ka

Vazhdoni leximin →