Kroacia ia doli me një gjuajtje në kuadrat ndaj 12 të Brazilit!

Ka edhe kështu, dhe luan rol fati, por bashkë me forcën e madhe psikologjike. Nëse Kroacia dhe Brazili ishin thuajse barabar në mbajtjen e topit (51-49 për kroatët), konkretizimin e lojës me gjuajtje e pati shumë më mirë ekipi “karioka”. Brazilianët lëshuan 14 gjuajtje drejt portës së Livakoviçit dhe 12 prej tyre ishin brenda shtyllave.

Vazhdoni leximin →

Kur ka ndodhur që Tirana të gjuajë vetëm një herë në portë? Ndaj Kastriotit!

I kishte ndodhur vetëm një herë kështu. Tirana ndaj Kastriotit përsëriti një paraqitje krejt jokarakteristike për të, duke pësuar humbjen logjike 0-1. Kryesuesit e Abisnet Superligës, dominues të plotë të kampionatit të rivalëve, u dukën krejtësisht të lëshuar, pa dëshirë e vullnet përballë krutanëve, dhe u desh të pritej minuta e 83-të për të realizuar

Vazhdoni leximin →

Xherdan Shaqiri për kohën tek Interi: dy orë gjuaja vetëm korne!

Futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri që, aktualisht, luan në Premier Ligën angleze me Stok Sitin, kujton kohën, kur shkoi tek Interi i Milanit, ku thotë se, në fillim, ishte mahnitur atje, por se më vonë… “Më premtuan një Inter krejtësisht të ri. Pritja ishte madhështore, një çmenduri e vërtetë, ndërsa mënyra e jetesës ishte fantastike. “Ato

Vazhdoni leximin →