“Orakulli” Shpëtim Gjika: Skënderbeu, vitin e ardhshëm në Kategorinë e Parë!

Ish-kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika, ka bërë një parashikim aspak optimist për të ardhmen e Skënderbeut. Njeriu që drejtoi edhe Flamurtarin gjatë kohës që ishte në krye të pushtetit vendor vlonjat, deklaron se skuadra korçare do të zbritet sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë. Në një status në FB, Gjika sqaron se

Vazhdoni leximin →

Nesti Gjoka, nuk fitoi para, por fitoi.. “Mbretërinë e Spanjës”

Sa më shumë ndizet derbi zyrtar i Flamurtarit, midis ish-presidentit Gjika dhe donatorit Idrizi,  më spektakolare bëhet beteja e tyre me letra. Flamurtari i fushës nuk është i bukur, nuk porodhon shumë histori, kurse dueli zyrtar i vlojnjatëve të parasë së vertetë dhe imagjinare, ka prekur kulmin në këto momente.  Sebep është kontrata e ish-trajnerit

Vazhdoni leximin →

Një palë kufje për të mbyllur veshët presidenti…

Janë nxehur shumë gjakërat midis Flamurtarit dhe Federatës, sa ish-bomberi Vasil Ruci ka lëshuar dorashkën për zyrtarët: “ Ne hodhëm në det italianët..”. Kuptohet, se cili do të jetë edhe fati i atyre që kanë vite që kanë “pushtuar” jo vetëm Vloren, por tërë futbollin. Armiqësia e Flamurtarit me Intitucionin, nuk është as e re

Vazhdoni leximin →