“Komunikuesi” Flik i bën gjërat ndryshe nga paraardhësi Lëv

Për shumë vjet, kombëtarja gjermane nuk ka pasur probleme apo diskutime të tilla sepse vazhdimisht fitonte. Gjithsesi, që pas përfundimit të epokës së brezit të madh të viteve 80-90-të, “teutonët” kanë pasur shumë dështime (si edhe disa suksese), dhe ekipi kombëtar shikohet gjithnjë e më shumë me “lupë” nga mediat. Kritikat për ish-trajnerin Joakim Lëv

Vazhdoni leximin →

Hansi Flik e nis tek Gjermania me tre debutues nga ekipi Shpresa

“Ata kanë dhënë kontribut shumë të madh tek U21-shi”. Ky ishte komenti i trajnerit të ri të “teutonëve”, Hansi Flik, që botoi listën e parë personale në detyrë, atë të lojtarëve për ndeshjet eleminatore të Kupës së Botës që Gjermania do t’i luajë ndaj Lihtenshtajnit, Armenisë dhe Islandës. Fliku ka ftuar një treshe lojtarësh që

Vazhdoni leximin →

Protesta e gjimnasteve gjermane ndaj seksizmit: Uniformë për gjithë trupin!

Fillimisht reaguan dhe u gjobitën volejbollistet norvegjeze të plazhit që veshën pantallona të shkurtëra në vend të mbathjeve të banjës në ndeshjet e pak ditëve më parë në Kampionatin Europian. Tashmë, janë vajzat e ekipit të gjimnastikës së Gjermanisë që kanë gjetur një mënyrë origjinale për të protestuar ndaj asaj që e quajnë si seksualizim

Vazhdoni leximin →

A ka të drejtë Sauthgejt që Anglia ndaj Gjermanisë u frymëzua nga Lufta e Dytë Botërore?!

Trajneri i “tre luanëve” krijoi një furtunë të vërtetë në konferencën e fundit për shtyp përpara finales ndaj Italisë në Euro 2020. Garet Sauthgejt ndoshta i shkaktoi vetes “autogolin” e vetëm në këtë turne, kur theksoi ndikimin e Luftës së Dytë Botërore në shkallën e motivimit të kombëtares angleze përpara ndeshjes me Gjermaninë. “Mendoj se

Vazhdoni leximin →