Guardiola, dëgjo Gasperinin: Kur ishte te Barcelona, bëri një gjest që nuk e harroj

Xhan Piero Gasperini po I gëzohet momentit. Për të dhe Atalantën të sfidojë Mancester Sitin e Pep Guardiolës në Ligën e Kampioneve është një festë e vërtetë. ‘Të jesh këtu sot, përballë një skuadre të tillë është motiv krenarie-tha gasperini-në një ndeshje ka shumë zhvillime, e dimë forcën tonë, por në nivel ndërkombëtar duhet të

Vazhdoni leximin →

Gasperini akuzon VAR-in për humbjen e finales së Kupës

Nuk ka asnjë problem të humbasë me Lacion, dhe asnjë shqetësim të pranojë gabime njerëzore të arbitrave. Trajneri i Atalantës, Xhan Piero Gasperini, gjithsesi, nuk përtyp dot faktin se në epokën e VAR-it ende mund të kalojnë pa u ndëshkuar gabime në gjykimin e ndeshjeve. Tekniku bergamask ishte tepër i revoltuar pas finales së Kupës

Vazhdoni leximin →

Gati rikthimi, Etrit Berisha në fushë kundër të shkuarës

Sikur gjithçka të shkojë sipas parashikimeve, ka shumë mundësi që portjeri i Kombëtares tonë, Etrit Berisha, të kthehet në fushë për një ndeshje shumë të rëndësishme për të, atë të 15 janarit në “Olimpico”, Lacio – Atalanta. Sipas stafit mjekësor të klubit, operacioni në menisk, të cilit gardiani shqiptar iu nënshtrua në fillim të muajit

Vazhdoni leximin →