Pse Lahm tradhëtoi Bajernin, legjenda i pret në besë

Filip Lahm tashmë edhe zyrtarisht ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli në fund të këtij edicioniMbrojtësi gjerman këtë lajm e ka bërë të ditur mbrëmë (e martë) pas ndeshjes ndaj Wolsburgut në DFB Pokal. Ky veprim nuk iu ka pëlqyer drejtuesve të Bayernit, të cilët janë të zhgënjyer me veprimin e Lahm, pasi

Vazhdoni leximin →

E paska gënjyer Ançeloti futbollistin e tij Gamiero

Sulmuesi i Atletico Madridit, Kevin Gameiro, i cili ishte pjesë e Paris Saint-Germain nga viti 2011/2013 kur trajner ishte Carlo Ancelotti, ka thënë se italiani nuk është njeri i fjalës, përcjell Gazeta Express. “Në fund të sezonit të parë, unë shpreha dëshirën të largohem – pasi nuk po gjeja hapësira. Por, Ancelotti më ndaloi dhe më

Vazhdoni leximin →

Përse habitet Hysaj vetëm me arbitrin…

Sjellja e futbollistëve tanë pas ndeshjes, nuk e përmirëson dot imazhin e fushës. Dhe kjo ndodhë, ngaqë fjalës së tyre i mungon sinqeriteti. Një nga futbollistë që respektohet më shumë, bile edhe kur nuk bën mrekulli në fushë, Hysaj, paska thënë: “ Gjyqtari nuk e kuptoi se çfarë po bënte?”. Një frazë që nuk mund

Vazhdoni leximin →