Ng Vrioni tek Mekkeni, Juventusi shpreson të fitojë 100 milionë euro!

Ka shumë lojtarë të huazuar në Itali dhe në Europë, dhe mendon se është momenti për të përfituar. Juventusi synon këtë verë të shesë përfundimisht kartonin e disa lojtarëve, ku përfshihet edhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Xhakomo Vrioni. Brunori mund të sjellë 5-6 milionë euro, Xanimakia vlerësohet në 2 milionë, Kibozo është një sulmues 19-vjeçar

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid mund të marrë 105 milionë euro nga Europa

Ishte në Champions dhe më pas zbriti “një kategori më poshtë”, por sërish fitimet i ka të mëdha. Mançester Junajtidi pritet të marrë të ardhura të larta nëse fiton edhe finalen e Ligës së Europës ndaj Vijarrealit. Sipas mediave britanike, këto fitime do të arrinin në 90 milionë paundë stërlina, që do të thotë rreth

Vazhdoni leximin →

Mike Tyson biznes me kanabis; ja sa fiton cdo muaj

Sportistët gjatë karrierës së tyre fitojnë shumë të ardhura, por që shpesh i shpenzojnë pa kriter në momentin që tërhiqen nga aktivitetet duke falimentuar ekonomikisht. E ka provuar këtë në lëkurën e tij ish kampioni i peshave të rënda në boks, Mike Tyson që ndonëse akumuloi një pasuri prej 480 milionë Euro në karrierën e

Vazhdoni leximin →