Vdekja e Astorit, vrasje nga pakujdesia

Për vdekjen e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, Gjykata e Apelit të Firences konfirmoi dënimin me një vit burg, të vendosur në shkallë të parë më 2 prill 2021, për profesorin Giorgio Galanti, ish-drejtor i Mjekësisë Sportive në Careggi dhe me të kaluarën si konsulent sportiv për Fiorentinën, i akuzuar për vrasje. Astori u gjet

Vazhdoni leximin →

Fiorentina këmbëngul për Asllanin

Fiorentina ka nevojë për një regjisor në mesfushë. Pas Torreiras dhe eksperimentit të dështuar me Amrabat, Arthur u përpoq të merrte drejtimin e ekipit. Aventura e tij në Firence zgjati vetëm një vit, me brazilianin që u kthye te Juventusi. Prade po kërkon një mesfushor në treg, një emër i rëndësishëm dhe në të njëjtën

Vazhdoni leximin →

Palladino është trajneri i ri i Fiorentinës

Raffaele Palladino është trajneri i ri i Fiorentinës dhe kjo është bërë e ditur zyrtarisht gjatë konferencës për shtyp të drejtorëve të klubit “vjollcë”, Prade dhe Ferrari. Ish-trajneri i Monzas ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2026: “Falënderoj drejtuesit që më deshën fort këtu – komentoi shpejt Palladino –, në dy minuta kemi gjetur një marrëveshje

Vazhdoni leximin →

Fiorentina, drejtori sportiv në gjendje të rëndë, shtyhet ndeshja

Shtyhet sfida mes Atalantës dhe Fiorentinës, e planifikuar për të nisur në orën 18:00 të së dielës në “Gewiss Stadium” të Firences. Shkak është bërë nëj problem i rëndë shëndetësor i Drejtorit Sportiv të Fiorentinës, Joe Barone, i cili është transportuar me urgjencë me helikopter nga stadiumi për në spitalin San Raffaele të Milanos. Paniku

Vazhdoni leximin →

Varr 3 mijë vjeçar në kompeksin e Fiorentinës

Gjatë punimeve për ndërtimin e akademisë më moderne të futbllit italian, Viola Park, inxhinerët janë përballur me një surprizë që pritet të ndryshojë dhe jo pak pllanet e klubit toskan për të finalizuar projektin. Sipas mediave në vendin fqinjë, në terrenin ku janë kryer gërmimet, është zbuluar një varrezë e lashtë me rreth 170 varre.

Vazhdoni leximin →