Liverpul kërkon mesfushor, objektivi i radhës vjen nga Serie A

Pasi “blutë” e Çelsit i “rrëmbyen” të dy objektivat e merkatos së verës, Romeo Lavian dhe Moises Kajsedon, tashmë “të kuqtë” e Liverpul kanë hedhur sytë nga një tjetër mesfushor tepër i kërkuar në merkaton e futbollistëve. Bëhet fjalë për “katalizatorin” maroken të mesfushës, Sofjan Amrabat, me këtë të fundit që është gjithashtu tepër i

Vazhdoni leximin →

Arabët në “garë” me Junajtid, klubet kërkojnë shërbimet e Amrabat

Pas nënshkrimit me një sërë “yjesh” të futbollit evropian, si Roberto Firminjo, Rijad Mahrez, Edouard Mendi e Alan Sant-Maksimin, tashmë arabët e Al-Ahli janë vënë pas një tjetër lojtari, i cili kërkohet nga jo pak “gjigandë” të “kontinetit të vjetër”. Klubi saudit kërkon shërbimet e “yllit” maroken të Fiorentinës, Sofian Amrabat, për të cilin prej

Vazhdoni leximin →

“Djajtë” duan Amrabat, Fiorentina kërkon 30 milionë eurç

“Ylli” maroken i mesfushës, Sofyan Amrabat mahniti gjithë botën me paraqitjet e tij me Kombëtaren e Marokut, gjatë Kupës së Botës 2022, të zhvilluar në Katar, ku për herë të parë, në histori, një Kombëtare afrikane arriti deri në gjysmë-finalet e këtij kompeticioni. Të shumtë janë klubet e interesuara për shërbimet e 26-vjeçarit, mirëpo sipas

Vazhdoni leximin →

Xhenoa shumë pranë transferimit të “bomberit” italian

“Bomberi” argjentinas i konvertauar më pas në italian, Mateo Retegui arriti të “shkëlqente”  si sezonin e kaluar, ashtu dhe në fillimin e këtij edicioni të kampionatit argjentinas dhe tashmë shumë klube italian janë pas kartonit të 24-vjeçarit. Prej kohësh tashmë “zikaltërit” e Inter e “violët” e Fiorentinës jan ën ndkjekje të “bomberit’, mirëpo së fundmi

Vazhdoni leximin →

Fiorentina është një rekord i vërtetë europian

Në Itali janë të lumtur që në secilën finale të kompeticioneve të futbollit të klubeve e kanë nga një përfaqësues. Kemi Interin në Champions, Romën në Ligën e Europës dhe Fiorentinën në Ligën e Konferencës, me vetëm Juventusin që dështoi, sepse Milani u eliminua në derbin me zikaltërit. Fiorentina është tashmë një skuadër e veçantë.

Vazhdoni leximin →

Fiorentina qenka favorite për Ligën e Konferencës!

Fiorentina konfirmohet edhe një herë si një prej favoritëve për të fituar edicionin e dytë të Konference Ligës. Skuadra italiane siguroi përpara kohe biletën për në gjysmëfinalet e turneut pas fitores 4-1 në transfertën kundër Lek Poznan. Çerekfinalja e vajtjes u zgjidh me lehtësi për miqtë, që shënuan golin e eprësisë që në minutën e

Vazhdoni leximin →