Everton rrezikon heqjen e pikëve

“777Partners”, një kompani që zotëron klubin e Genoas, mësohet se është gati të zgjerojë “portofolin e saj të futbollit”. Përveç klubit kuqeblu, kompania amerikane e investimeve po projekton zbarkimin në Angli për blerjen e Evertonit. Operacionet e blerjes dhe shitjes janë drejt përfundimit dhe tashmë palët janë në pritje të shqyrtimit nga organet e ndryshme

Vazhdoni leximin →

E donte Interi, “bomberi” i Udinezes kërkohet në Premier Ligë

Një nga objektivat e kësaj merkatoje të “zikaltërve” të Inter padyshim që ishte dhe “bomberi” i Udinezes, portugezi Beto, i cili shkëlqeu sezonin e shkuar me “bardhezinjtë” e tij, duke e vënë veten në “lupën” e shumë “gjigandëve” evropianë. “Blutë” e Everton kanë bërë një ofertë për portugezin, ofertë që kap shifrën e 26 milionë

Vazhdoni leximin →

“Legjendë” e Premier Ligës, Teo Uollkot lë futbollin në moshën 34-vjeçare

Ish-sulmuesi anësor i Arsenalit, Everton dhe Southampton, Teo Uollkot njoftoi gjatë kësaj jave largimin nga futbolli i luajtur në moshën 34-vjeçare, pas një karriere 23-vjeçare në të cilën ai bëri 397 ndeshje në Premier Ligë. Në “epokën e tij “topçinjtë” e Arsenal, Uollkot fitoi tre Kupa FA, si dhe dy Superkupa Anglie. Ai mori famë

Vazhdoni leximin →

Një tjetër Onana për Junajtid, “djajtë” kërkon “yllin” e Premer Ligës

I konsideruar si një lojtar me goxha të ardhme, në mesin e fushës “ylli” belg i “bluve” të Everton, Amadou Onana, tashmë ka arritur të shkëlqejë në Premier Ligë, duke e vënë veten në fokusin e “gjigandëve” evropianë. Për shërbimet e 21-vjeçarit interesohen dhe “djajtë e kuq” të Mançester Junajtid, me lojtarin që pëlqehet jo

Vazhdoni leximin →