Murinjo e quante “rezultat hokeji”, por sfida Everton-Totenhem ishte për histori!

Në fund fitues doli futbolli. Ky ishte opinioni i përbashkët e gazetarëve, komentatorëve, analistëve dhe tifozëve (jashtë stadiumit) në përfundim të ndeshjes së Kupës së Anglisë, Everton-Totenhem në “Gudison Park”. Një reklamë për kupën dhe për futbollin anglez, u cilësua në BBC, por media publike britanike nuk mundi ta mbante veten pa shigjetuar Zhoze Murinjon

Vazhdoni leximin →

Everton mposhtet, por tifozët e tij fitojnë gjithsesi: ‘Faleminderit Rashford që ndihmove fëmijët tanë…

Deri tani në këtë periudhë pandemie, Marcos Rashford ka spikatur disa herë dhe jo vetëm në aspektin sportive. Sulmuesi i Manchester United  në mënyrë të përsëritur ka tërhequr vëmendjen për fushatën e tij të solidaritetin për të ndihmuar personat më në nevojë në këtë moment të vështirë në të gjithë botën. Për këtë arsye,  tifozët

Vazhdoni leximin →

Një reklamë futbolli, as VAR-i nuk i prish bukurinë derbit Everton-Liverpul: 2-2!

Përtej rezultatit ishte një reklamë futbolli. Mëkat i madh që në “Gudison Park” të 42 000 vendet ishin bosh, ndërsa derbi mes Evertonit dhe Liverpulit ishte një spektakël i Premier Ligës. Përfundoi 2-2, mes ekipeve të drejtuar nga dy trajnerë-mjeshtra si Karlo Ançeloti e Jurgen Klop, ndonëse duhet thënë se kampionët ishin më pranë fitores

Vazhdoni leximin →