Skuadrat italiane janë padrone të Europës!

Nga 12 gjysmëfinalistë të tre kompeticioneve, 5 janë nga Seria A, diçka që nuk ndodhte prej kohësh. Një shifër më e madhe sesa për ekipet angleze dhe spanjolle të marra së bashku. Milani dhe Interi do të luajnë derbin në gjysmëfinalen e Championsit, pra është e sigurt një skuadër italiane në finalen e madhe. Juventusi

Vazhdoni leximin →

Fiorentina qenka favorite për Ligën e Konferencës!

Fiorentina konfirmohet edhe një herë si një prej favoritëve për të fituar edicionin e dytë të Konference Ligës. Skuadra italiane siguroi përpara kohe biletën për në gjysmëfinalet e turneut pas fitores 4-1 në transfertën kundër Lek Poznan. Çerekfinalja e vajtjes u zgjidh me lehtësi për miqtë, që shënuan golin e eprësisë që në minutën e

Vazhdoni leximin →

Modriç nuk e mbyll: Për Euro 2024, të shohim!

Legjenda e Kroacisë është vërtet 37 vjeç, veçse mbetet pothuajse po aq i mirë sa ka qenë edhe më parë, në mos edhe më shumë. Mosha nuk po ndihet tek Luka Modriç për të cilin ekziston frika se do ta mbyllë me kombëtaren pas Botërorit. Gjithsesi, duket se do të jetë ndryshe. Vetë mesfushori deklaroi

Vazhdoni leximin →