Endrik, tjetër luftë mes Realit dhe Paris SG!

Është ende një adoleshent madje fillestar. Po flasim për yllin e ri të Palmeirasit, Endrik, që është vetëm 16 vjeç, por që po shkëlqen në futbollin amerikanolatin dhe ka tërhequr vëmendjen e klubeve në Europë. Reali i Madridit jepej vazhdimisht në epërsi për ta marrë, por së fundi është futur në garë edhe Paris SG.

Vazhdoni leximin →

Sadiku i dërgon Rejës “sms” me gol në Spanjë, Çekiçi feston në Turqi!

Vazhdojnë të lënë shenjën, pavarësisht ku luajnë. Futbollistët shqiptar, pavarësisht dëmtimeve dhe konkurrencës, gjejnë mënyrën për të rënë në sy dhe kështu bëri Armando Sadiku në Spanjë. Sulmuesi 31-vjeçar shënoi golin e fitores për Kartagjenën në fushën e Levantes, një sukses shumë i rëndësishëm. Sadiku realizoi në fund të pjesës së parë, ndërsa ekipi i

Vazhdoni leximin →

Vendos Magani i fundit, Lushnja me pikë të plota

Gugash Magani kthehet te pankina e Teutës, ndërsa skuadra durrsake te fitorja, pas një serie rezultatesh negative. Golin që hapi ndeshjen me Laçin e shënoi Artur Magani, djali i trajnerit peqinas. Ndërkohë që kishte mbetur edhe një Magan për të mbyllur javën, ai është Endri, i cili shënoi sot për Lushnjën, në fitoren 2-1 të

Vazhdoni leximin →