Kukësi, një tjetër penallti dhuratë, në Laç ka për të githë

Luftëtari, padyshim një nga skuadrat më e këndëshme për t’u parë në këtë sezon, ka frenuar edhe Kukësin kryesues, me një barazim 2-2. Ndeshja u hap nga vendasit, që pesë minuta pas vërshëllimës së parë të arbitrit, me një ekzekutim perfekt të Rexhinaldos. Gjirokastritët, jo vetëm që nuk kanë nguruar përballë Kukësit, madje në pjesën

Vazhdoni leximin →

“Maqedonasit” e Kukësit marrin pasaporta shqiptare

Dy futbollistë të Kukësit, Njazi Lena dhe Izair Emini, që, në fakt, janë shqiptarë nga Maqedonia, morën, ditët e fundit, shtetësi dhe pasaporta të Shqipërisë, kështu që, në të ardhmen, ata do të konsiderohen  si lojtarë vendas. Lena që u bashkua me Kukësin, këtë verë, ka gjashtë vite që luan në Shqipëri dhe, më parë,

Vazhdoni leximin →

Gjoka me gazetarët, një driblim pa fund

Ernest Gjoka bën lodra fjalësh në konferencën e fundit për shtyp, duke e parë kupën gjysmë të mbushur. Për të, këmbëngulja e gazetarëve, të cilët vazhdojnë t’i kujtojnë se skuadra e tij ende nuk ka fituar një ndeshje në transfertë ka një lloj tendence, pasi Kukësi edhe nuk ka humbur asnjëherë jashtë fushës, madje sipas

Vazhdoni leximin →