Dortmundi kërkon 120 milionë euro për Xhud Belinghamin

Kjo është “vula” e fundit e vendosur nga klubi gjerman, për të cilin është lajmëruar se do të kërkojë edhe vëllanë e yllit të Anglisë. Xhud Belingham mund të jetë vetëm 18 vjeç, por kartoni i tij ka kërcyer “në qiell”. Borusia e Dortmundit ka vënë “tabelën e çmimit” 120 milionë euro për lojtarin ofensiv

Vazhdoni leximin →

Dortmundi ia ka vënë syrin një tjetër Belinghami

Klubi gjerman po mendon për vëllanë e re të lojtarit të Anglisë, me emrin Xhoub (Jobe). Belinghami i ri është 16 vjeç dhe luan për Birmingamin në kategorinë e dytë në Angli. Dy vjet më parë, Dortmundi shpenzoi rreth 35 milionë euro për ta marrë vëllanë e madh, Xhud Belinghamin pikërisht nga Birmingami, duke përballuar

Vazhdoni leximin →

Dortmundi i afrohet Bajernit, por Frajburgu nuk e lë vetëm!

Dy rezultate të njëjtë, edhe pse të arritur në fusha të kundërta. Përfundoi 2-1 përballja Dortmund-Augsburg dhe 1-2 ishte ajo Herta e Berlinit-Frajburg, me të dyja skuadrat që arritën në 15 pikë në renditjen e Bundesligë duke qenë fare pranë Bajernit (16) që luan nesër. Rafael Gerrero me penallti dhe Julian Brant ishin autorët e

Vazhdoni leximin →