Napoli i vë “kapakun e artë” Kulibalit – 150 milionë sterlina!

Tanimë është një sekret publik se Mançester Junajtidi është i interesuar seriozisht për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kubali. “Djajtë e kuq” me siguri që do t’i shtojnë përpjekjet deri në sezonin veror të transferimeve që ta marrin në radhët e veta mbrojtësin solid të mësipërm, por, megjithatë, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentins,

Vazhdoni leximin →

Murinjo: “Nuk kam parandjenjë të mirë për Ibrahimoviçin”

Zhoze Murinjo nuk është optimist rreth dëmtimeve që  kanë pësuar Zllatan Ibrahimoviçi dhe Markos Roho, ndërkohë që duhen pritur kontrollet më të detajuar mjekësorë që do t’u bëhen këtyre dy lojtarëve ditët e ardhshme. Rohon e nxorën me barelë, qysh në pjesën e parë të ndeshjes së fundit, ndërsa Ibrahimoviçi, gjatë kohës shtesë të gjyqtarit,

Vazhdoni leximin →

Mançesteri në vendin e 4-t? Bast i mallkuar…

Michael Carrick beson se Manchester Unitedi mund të arrijë vendin e katërt në Premierligë. Mesfushori i Manchester Unitedit, Michael Carrick insiston se ata nuk do të dorëzohen deri në fund dhe beson se kanë gjasa për të arritur ne vendin e katert. “Ju nuk mund të dorëzoheni edhe pse rezultatet nganjëherë nuk janë të mira.

Vazhdoni leximin →

Ronaldo, një “Top të Artë” dhe për golat e ..seksit!

Në vitin 2007, kur Cristiano Ronaldo, asaj kohe 22 vjeçar luante ende te Manchester United dhe nuk ishte akoma kampioni absolut që është sot, u përfshi në një skandal seksual me disa prej shokëve të skuadrës, mes të cilëve Nani dhe Tevez. Tabloidet britanike bënë naming kur në vijim të një interviste të dhënë për

Vazhdoni leximin →

Çfarë ka ndodhur, Pogba i dashuruar pas Januzajt

Paul Pogba dëshiron që Adnan Januzaj të rikthehet në Manchester United në fund të sezonit Adnan Januzaj është i huazuar te Sunderlandi deri në fund të sezonit, derisa është nën kontratë me Manchester Unitedin deri në verën e vitit 2018. Reprezentuesi belg ka treguar se ylli i ‘Djajve të Kuq’, Paul Pogba, dëshiron që të

Vazhdoni leximin →