Barcelona, dyshime për Nejmar, shfaqet emri I Mbapesë

Nejmar? Jo faleminderit, më mirë Mbape. Edhe pse para pak ditësh, babai I Nejmar konfirmoi se bisedimet me Paris sën /Zhermen për kthimin e sulmuesit në Camp Nou nuk ishin mbyllur, duket se Barcelona ka ndryshuar objektiv për merkaton e transferimeve të vitit tjetër. Në fakt kthimi I mundshëm I Neymar kishte krijuar një përcarje

Vazhdoni leximin →

Kush është lojtari më i mirë në botë për Maradonën…

Diego Armando Maradona ka qenë analist sportiv i televizionit  “Telesur” gjatë kohës së Botërorit të Braziit, ndërsa në kampionatin botëror të tanishëm të Rusisë ai ësdhtë bërë gazetar i programit “De la mano del Diez”, ku futbollisti i famshëm argjeninas ka marrë përsipër rolin e gazetarit. Në emisionin e  fundit i ftuar special i tij

Vazhdoni leximin →

Interi ne dileme, Conte apo Simeone? Ja superoferta zikaltër

Antonio Conte dhe Diego Pablo Simeone, janë këto dy kandidaturat e preferuara të kompanisë Suning për stolin e Interit. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja italiane ‘La Gazzetta Dello Sport’,  Stefano Pioli nuk po i bind pronarët e klubit zikaltër me këta të fundit që kanë përgatitur edhe një plan në këtë pikë. Gjithnjë

Vazhdoni leximin →