Southgate gjen shkakun e humbjes

“Nuk është momenti për të folur për të ardhmen time, nuk është çasti për të diskutuar për këtë temë. Kam nevojë të bisedoj me njerëzit e duhur. Por e përsëris: nuk është momenti”, shprehet Gareth Southgate, i cili pësoi zhgënjimin e radhës si trajner i Anglisë. “Tre Luanët” humbën një tjetër finale Europiani, duke u dominuar në

Vazhdoni leximin →

Turpi me bukë…!

Finalja e parë e sezonit mes Partizanit dhe Skënderbeut u ndoq vetëm nga një grusht njerëzish në stadium dhe ajo që bëri më shumë përshtypje është madje braktisja që edhe pjesa më e zjarrtë e tifozerisë u bëri skuadrave të zemrës. Shkallët e modernit “Air Albania” organizuan varrimin e futbollit të Superiores pasi sfida që

Vazhdoni leximin →

Në Europë nuk fitohet me “legjendën e Rozafës” dhe “Pëlhurën e Penelopës”!

Pak ditë përpara fillimit të ndeshjeve ndërkombëtare për ekipet tona, në Rrugën e Dibrës diku pranë Vilës Goldi takoj një person që punon në Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF). Përshëndetem me të dhe e pyes se ku po shkonte. “Tek presidenti i Tiranës, – më tha, – t’i bëj gati dokumentacionin për Championsin”. Kjo është

Vazhdoni leximin →