Stadiumi “Arena” s’pranon tifozët hallexhinj dhe ..”tërmetet e vegjël”!

E kanë pagëzuar “mister betoni” ngaqë presidenti Duka i ka besuar timonin e betonieres përgjatë ndërtimit të stadiumit “Arena” dhe megazyrave të Federatës. Fjala është për Arben Dervishin, njeriu që luan me topin e betonit në ndeshjet  e  Komitetit, ai që  ka marrë përsipër t’u ngulisë në kokë  shqiptarëve të futbollit, madje edhe më tej,

Vazhdoni leximin →

FSHF lutet për fushat… prit të mbijë bari

Kudo që shkel Arben Dervishi çel bari. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv është me profesion arkitekt, por prej kohësh jep notën e fundit për cilësinë e fushëve. Në një vizitë në stadiumin “Loro Boriçi”, në fillim të javës, Dervishi tha se tepeti është në gjendje shumë të mirë, por i mungon vetëm ngjyra. Ndërsa në inspektimin

Vazhdoni leximin →

Një “drejtor ” për Safetin…

Drejtori i Përgjithshëm i Kukësit është një post vakant. Pas deklaratës së presidentit të Kukësit, që ka shpallur “konkursin” për postin më të lakmuar në klubin e tij, kanë vërshuar kërkesat dhe paraqitja e C.V-ve në drejtim të Safet Gjicit. Frika e konkurentëve përveç projekteve që paraqesin është “mania” e presidentit të Kukësit për ndryshimin

Vazhdoni leximin →

Përse u prish autobuzi i De Biazit? Përse-të e javes

– Përse trajneri De Biazi pa fijen e drojes ka thënë se përballë Spanjës do të vendosim autobusin para portës, por edhe pa…rrota? -Sepse De Biazi, që është një mjeshtër për të parkuar autobusin, fundja vjen nga atdheu i katanaçes, dhe ka frikë nga një humbje me përmasa… -Përse futbollistët e Kombëtares, kanë “befasuar” presidentin Duka

Vazhdoni leximin →