Lazio, gjithnjë e më pranë blerjes së David Silvës

Lazio është gjithnjë e më pranë blerjes së David Silvës. Sipas të përditshmes italiane ‘Corriere Dello Sport’, bisedimet për mesfushorin spanjoll tashmë kanë nisur dhe futbollisti duket se ka vendosur të pranojë ofertën e bërë nga Claudio Lotito. Në orët e fundit u intensifikuan kontaktet mes drejtuesve të klubit bardhekaltër dhe përfaqësuesve të David Silvës,

Vazhdoni leximin →

Siti i jep lamtumirën magjistarit David Silva, Guardiola vështirë të gjejë të dytë!

Tek Mançester Siti pati një pasdite me ndjenja të përziera, ndërsa binte “perdja” e kampionatit anglez. Ish-kampionët padyshim që ishin të mërzitur që mbyllën sezonin duke dorëzuar titullin, por fitorja 5-0 ndaj Noruiçit, jep shpresë për sukses në Champions muajin tjetër. Gjithsesi, ishte edhe koha për lamtumirën me legjendën David Silva. Ylli 34-vjeçar i dha

Vazhdoni leximin →

Guardiola: I lumtur që gabova me David Silvën!

Ishte viti 2010, koha kur Pep Guardiola ndodhej në kulmin e lavdisë tek Barcelona, dhe kur një futbollist spanjoll vendosi të provonte fatin në Angli. David Silva la Valencian, dhe u bashkua me Mançester Sitin e trajnerit Roberto Mançini, në moshën 24-vjeçare për të nisur një karrierë që vazhdon edhe sot, dhe në të cilën

Vazhdoni leximin →