Sportisti i vitit, “Sports Ilustrejtid” dekoron jo një, por pesë persona!

Lebron Xhejms, Naomi Osaka, Briana Stjuart, Patrik Mahomes dhe Loren-Dyvernej Tardif janë pesë figurat që merituan çmimin individual “Sportisti i Vitit 2020” nga revista e shquar amerikane, “Sports Ilustrejtid” (Sports Ilustrated). “Ky çmim ju dha 5 burrave dhe grave që ishin kampionë në plot kuptimin e fjalës”, – shkruan revista, ndërsa për secilin fitues pati

Vazhdoni leximin →

Anulohen çmimet për lojtarët dhe ekipin e vitit, por Liverpuli shkëlqen!

Ceremonia duhej të kishte qenë mbrëmë, dhe futbolli anglez duhej të kishte shpalosur më të mirët e sezonit, veçse sezoni u detyrua të ngrinte duart lart, të paktën përkohësisht. Mediat britanike shkruajnë se Liverpuli dhe lojtarët e tij humbën mundësin (ndoshta për momentin) për të marrë shpërblimin për edicionin e shkëlqyer, veçse nuk mungojnë “ceremonitë”

Vazhdoni leximin →