Vërshëllehet himni gjerman në Milano, Bufon kthen situatën

“San Siro” e ka pritur shumë keq përfaqësuesen e Gjermanisë, kur në momentin e ekzekutimit të himnit të miqve, mijëra të pranishëm në stadiumin e Milanos e kanë shoqëruar me vërshëllima. Një mënyrë kjo shumë e shëmtuar, për të filluar një ndeshje miqësore midis Italisë dhe Gjermanisë. Vërshëllimat janë ndërprerë vetëm nga një xhest i

Vazhdoni leximin →

Juventus përgjon tek porta e Milanit

Prioritet i Gianluigi Donarumes është rinovimi i kontratës me Milanin, por kjo, përkundër interesimit të Juventusit. Drejtori gjeneral i Juventusit, Giuseppe Marotta, është shprehur se klubi i tij e dëshiron portierin i ri si zëvendësues të Bufonit kur të pensionohet. Portieri legjendar ka njoftuar se do t’i heqë dorëzat pas Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Bufoni jep autografe edhe në mes të ndeshjes!

Të shtunën e kaluar, përfaqësuesja e Italisë nuk pati ndonjë problem në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës, Rusi-2018, me atë të Lihtenshtainit (4-0), kështu që as Xhixhi Bufoni nuk pati shumë punë me topin. Sidoqoftë, portieri i famshëm italian i befasoi edhe një herë tifozët anekënd botës, pasi ai dha autograf edhe në mes

Vazhdoni leximin →

Bufon hedh dorashkat: “ Në Itali, skuadrat na përulen”

Një kapiten i vërtetë është ai që e “sheh” rrezikun përpara se të jetë afruar dhe kështuqë e neutralizon me më lehtësi. Pikërisht atëherë kur në dhomat e zhveshjes bardhezi po qeshej, ka qenë Xhixhi Bufon ai që e ka shuar entuziasmin dhe ka nisur të flasë: ”Djem, kështu nuk mund të shkojmë gjëkundi. Në

Vazhdoni leximin →

Alegri me dhimbje koke, Bufon, Dibala e Pjaniç jo në apel!

Stolin e ka plot dhe kjo e ngroh, por kur mungojnë tre kampionë njëherësh asnjëherë nuk është e lehtë. Masimiliano Alegri ka dhimbje koke për ndeshjen e radhës në Serinë A, për shkak se Xhixhi Bufon, Paulo Dibala e Miralem Pjaniç nuk mund të përgjigjen në apel. Portieri e njëkohësisht kapiteni është i lodhur, argjentinasi

Vazhdoni leximin →