Kualifikueset e Kupës së Afrikës, Bregu i Fildishtë-Ruanda, kaos në publik me uniformat.

Po bëjnë xhiron e botës nëpërmjet internetit imazhet e ndeshjes Bregu i Fildishtë-Ruanda e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Afrikës. Sfida përfundoi me rezultatin 3-0 për skuadrën vendase me gola të Pepe, Bailly dhe Cornet, por në të ato që spikatën më shumë ishin uniformat e të dyja skuadrave. Futbollistët e Bregut të Fildishtë

Vazhdoni leximin →

Zgjidhet misteri ; Jaja Turè mungoi per motive familjare

Zgjidhet perfundimisht misteri rreth mungeses se Jaja Turè ne grumbullimin e perfaqesueses se Bregut te Fildishte per ndeshjet miqesore me Togon dhe Moldavine. Fillimisht u raportua se mesfushori nuk kishte lajmeruar skuadren per mungesen e tij, gje qe e beri me pas. Sipas BBC, Jaja Turè kontaktoi me drejtuesit e Federates se Futbollit te Bregut

Vazhdoni leximin →

Bregu i Fildishte ne ankth; Jaja Turè eshte zhdukur

Bregu i Fildishte eshte ne ankth te Jaja Turè qe vetem ne muajin dhjetor u kthye te luaje ne kombetaren e vendit afrikan te cilen e kishte lene ne vitin 2015. Futbollisti i Mançester Sitit nuk gjendet dhe kjo eshte konfirmuar nga Federata e Futbollit te Bregut te Fildishte nepermjet nje komunikate. ‘Te gjithe lojtaret

Vazhdoni leximin →