Kupa e Afrikës, nga tumori te fitorja, është momenti i Haller

Bregu i Fildishtë fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës pasi mposhti Nigerinë në finale. Rezultati përfundimtar ishte 2-1, me golat e Kessié dhe Haller që përmbysën epërsinë fillestare të Troost-Ekong. Për Hallerin ishte një gëzim i dyfishtë, sidomos pas problemeve shëndetësore që e prekën vitet e fundit deri në vitin 2022, kur fitoi betejën personale kundër kancerit. Gjatë intervistave pas ndeshjes, Haller shpërtheu në lot gëzimi dhe u ngushëllua menjëherë nga gazetari i pranishëm. Një moment shumë prekës që bëri xhiron e rrjetit menjëherë, duke shenjtëruar Ivorianin si një nga protagonistët absolut të Kupës së Kombeve të Afrikës.

sfidanti.al